Jdi na obsah Jdi na menu
 


profesní životopis

PhDr. Jan Jeřábek

Vystudoval FFUK, obor kulturologie.

Dnes působí zejména jako psychoterapeut, osobní poradce a lektor v oblasti psychologie a grafologie. Je ředitelem Institutu pro integrativní přístup v psychoterapii a předsedou České grafologické komory.

Grafologii se věnuje od roku 1985. V roce 1991 spoluzaložil Českou grafologickou komoru. Je autorem celkové koncepce a metodologie výuky ČGK. Vydal několik úspěšných publikací.

V roce 2014 založil Institut pro integrativní přístup v psychoterapii,  kde vede řadu seminářů a připravuje studijní programy.

Dlouhodobě se zabývá také hlubinnou a humanistickou psychologií a problematikou psychologie výrazu. V roce 1999 ukončil výcvik v Poradenství a psychoterapii zaměřené na klienta. Dále absolvoval jeden roční a dva dvouleté kurzy orientované na práci s tělem v psychoterapii. Průběžně navštěvuje odborné semináře zaměřené např. na témata krizové intervence, psychosomatiky, muzikoterapie, psychospirituální krize, supervize ad.

Od roku 1992 se intenzivně věnuje studiu umění tchaj-ti čchüan a čchi kungu. V roce 2000 založil sdružení Plynoucí řeka tchaj-ti, které pořádá semináře a cvičení zaměřené na východní i západní práci s tělem a myslí.