Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSYCHOTERAPIE

V praxi psychoterapie a osobního poradenství mi nejvíce vyhovuje integrativní přístup, který propojuje různé psychoterapeutické směry a metody a jehož praktická účinnost se mi mnohokrát osvědčila. Absolvoval jsem výcvik v poradenství a psychoterapii zaměřené na klienta (PCA), ale stejně blízký je mi hlubinně psychologický přístup, který využívám například při práci se sny nebo se vztahovou dynamikou. Dlouhodobě studuji práci s tělem a specializuji se na různé psychosomatické problémy, ale zajímá mne také existenciální nebo transpersonální perspektiva. (Pro nejčastější problémy a témata se kterými pracuji klikněte zde.)

Psychoterapeutická praxe pro mne není jen způsob jak léčit různé symptomy, ale v hlubší rovině se může jednat o cestu směřující k plnějšímu souladu se sebou, provázenou zkoumáním životního smyslu a rozvíjením vnitřní svobody. Více se o tomto přístupu můžete dočíst v rozhovoru, který se mnou vedla spisovatelka a básnířka Božena Správcová v knize Sítě vnitřního umění. (Kapitolu ve které jsme hovořili o mém pohledu na psychoterapii si můžete přečíst zde.)

V současné době se zabývám individuální i skupinovou psychoterapií. Společně s kolegy jsem založil Institut pro integrativní přístup v psychoterapii, který nabízí řadu seminářů na nejrůznější témata a také několik studijních programů. V naší koncepci se jedná vlastně o způsob alternativního vzdělávání pro dospělé.

labyrint-----stromek-vetsi-lab-a-barva-2-a-podklad.jpg

 

Příspěvky

témata a problémy na kterých s klienty nejčastěji pracuji

31. 12. 2015