Jdi na obsah Jdi na menu
 


Publikace

vlastní, překlady i odborná spolupráce

Grafologie více než diagnostika osobnosti, 6. rozšířené vydání

175454_big.jpgTuto knihu jsem napsal na počátku devadesátých let a v současné době je to nejčastěji používaná a doporučovaná učebnice grafologie. Poprvé byla vydána v roce 1993 a od té doby vyšlo již šesté, opakovaně rozšířené vydání (Argo 2014) - kniha se postupně rozrostla o více než 100 stran - a stal se z ní bestseller (prodalo se celkem více než 25 000 výtisků). 
Zde si můžete přečíst úvod knihy, kde stručně popisuji svoji grafologickou cestu a její souvislosti.
Publikace byla velmi kladně přijata odbornou veřejností:

„Autor je předním reprezentantem naší grafologie a je znám svou širokou a hlubokou erudicí v psychologii a šíří svých zájmů vůbec. Je patrné, že postupoval velmi promyšleně, aby na poměrně malém rozsahu textu podal vše, co je pro charakteristiku osobnosti podstatné také z psychologického hlediska. Uvádí zde rovněž množství originálních postřehů, které by zajímaly i odborného psychologa, nejen grafologa. Závěrem lze říct, že autor podal nepochybně vynikající, vědecky fundovanou a přehlednou práci.“
Z lektorského posudku Prof. PhDr. M. Nakonečného

„Učebnic a různých textů o psychologii písma je na trhu poměrně dost. Za kvalitní považujeme dnes již klasickou publikaci Viléma Schönfelda a ze současných autorů v oboru grafologie je patrně nejlepší text Jana Jeřábka.“
Prof. PhDr. Jiří Šípek, Projektivní metody

Sítě vnitřního umění, Božena Správcová (nakl. Lubor Kasal)

9788090346567.jpghovory s Janem Jeřábkem o grafologii, psychoterapii a kontextu snového krokodýla

Tato publikace, která je rozčleněna do pěti částí se postupně zabývá grafologií, psychoterapií, prací se sny, prací s tělem a psychologií umění.

Zde si můžete, s laskavým svolením Boženy Správcové, přečíst druhou kapitolu: Vyléčíte klienta a rozvrátíte rodinu, vyléčíte rodinu a rozvrátíte stát a zde čtvrtou kapitolu: Být tělem.

 

 

Rukopis klíč k osobnosti, Klára G. Romanová (Argo)

rukopis-klic-k-osobnosti.jpgKnihu K.Romanové označil The New York Times Book Review za nejvýznamnější i nejpraktičtější uvedení do problematiky vztahu mezi rukopisem a osobností jeho pisatele napsaným v anglickém jazyce.

V rámci českého knižního trhu je to pak první skutečně významná kniha zahraničního autora, která u nás v této oblasti vyšla. Jsem proto velmi rád, že jsem ji mohl nakladatelství Argo doporučit k překladu, který realizovala moje žena Milena Jeřábková. V textu jsem provedl odbornou a jazykovou redakci a napsal i biografickou poznámku (kterou si můžete přečíst zde).

 

Vilém Schönfeld, Učebnice vědecké grafologie (Elfa)

ml32122.jpgKniha V. Schönfelda je dnes již klasickou publikací, které vděčí česká grafologie za mnohé. Schönfeld byl odborníkem evropského významu, který se měl stát vedoucím výzkumného ústavu ve Spojených státech. Jeho životní cestu však ukončila smrt v koncentračním táboře.

V roce 1996 vyšlo v nakladatelství Elfa nové vydání, které jsem odborně připravil, přepracoval a doplnit interpretačními tabulkami, aby se kniha dala lépe prakticky používat.

 

 

Já tomu říkám Zen, jak tomu říkáš ty, Jan Jeřábek

imageskl276zba.jpgEsej Já tomu říkám Zen, jak tomu říkáš ty vznikl na základě mé osobní zkušenosti s meditací a také z radosti z metaforického a rozum přesahujícího jazyka koanů.

Máte-li chuť přečtěte si kapitolu o vrcholném meditačním zážitku, jakým je satori.

 

 

 

 

 

Nic Vám netajím, Wolfe Lowenthal (Argo)

942dd07fc691b6b2.pngKniha Wolfa Lowenthala vystihuje skutečného ducha tchaj-ťi. Nechybí jí humor ani jiskřivé vhledy do souvislostí a proto ji řada čtenářů označuje za jednu z nejinspirativnějších knih o tomto tématu (pár ohlasů například tady na stránkách nakladatelství). Práce na jejím překladu byla pro nás potěšením a ovlivnila také náš osobní život.

Zde si můžete přečíst ukázky z 1. a 5. kapitoly

 

 

 

 

Zjednodušená metoda tchaj-ťi čchüan, prof. Čeng Man-čching (Argo)

l21124.jpgProfesor Čeng Man-čching byl mistrem pěti umění a mimořádnou osobností. Ačkoli jsem se s ním nikdy přímo nesetkal, ovlivnil můj život více, než řada lidí, s nimiž mám přímý osobní kontakt.

Jeho kniha Zjednodušená metoda je klasikou ve své oblasti, kterou by měl studovat každý vážný zájemce o kultivaci zdraví a vnitřní bojová umění.

Zde si můžete přečíst ukázky z 1. a 3. kapitoly.

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Klára Romanová - biografická poznámka

31. 12. 2015

Doslov shrnující profesní životopis K. Romanové.

 

Grafologie více než diagnostika osobnosti - předmluva

31. 12. 2015